Nevenka JANEŽ, univ. dipl. psihologinja, mediatorka, hipnoterapevtka, certificirana uporabnica PXT-orodij v procesih kadrovanja ter uporabnica NLP-znanj v vsakdanji delovni in zasebni praksi, z bogatimi izkušnjami s področja svetovalnega dela z mladino in odraslimi, pisanja strokovno-poljudnih prispevkov za starše in strokovne delavce v VIZ in izkušena predavateljica mehkih vsebin s področja osebnega in kariernega razvoja s poudarkom na odnosih, komunikaciji, razreševanju konfliktov in stresa ter izgorelosti. Pri svojem delu se strokovno vključuje v pripravo in izvajanje projektov, izvajanje andragoških oblik izobraževanj v okviru izobraževalnih institucij za odrasle, zadnja leta pa se poleg rednih delovnih obveznosti na področju strokovnega managementa, posveča pripravi in izvedbi izobraževanj za kolektive na temo medosebnih odnosov in sodobnih motivacijsko-komunikacijskih pristopov s prenosi teoretičnih izhodišč v prakso ter vključevanju v projekte in organizaciji srečanj team building za kolektive.
Želite poslati neobvezujoče povpraševanje?
Stopite z nami v stik in naročite izobraževalno srečanje za vaš kolektiv!
ŽRTEV V PRIMEŽU NASILNO-TOKSIČNEGA ODNOSA
Predavanje za podjetja
V vsakdanjih življenjskih situacijah, zasebno ali v delovnem okolju, se vsakdo kdaj znajde v odnosu, ki utegne imeti ali ima primesi nasilnega pristopa soudeleženca, zaradi česar se vzbudijo nelagodni občutki. Nasilje je vedenje, s katerim oseba v medosebnem odnosu z drugo osebo zlorabi svojo moč zaradi statusa, družbenega položaja, telesnih ali kognitivnih sposobnosti, da bi si jo podredila z ustrahovanjem, jo ponižala ali celo razvrednotila.
Posledice nasilja v medosebnem odnosu so odvisne od različnih dejavnikov, med katerimi so čas trajanja izpostavljenosti žrtve nasilnemu odnosu, vrsta in intenziteta nasilja, ki ga doživlja, vloga podporne socialne mreže in varovalnih dejavnikov v nasilnem odnosu.
Nasilje pušča dolgoročne posledice na telesnem, čustvenem in kognitivnem področju, vključno z ranjeno samopodobo žrtve.
Predavanje na interaktiven način s praktičnimi primeri in ponujenimi rešitvami pomaga udeležencem pri prepoznavanju različnih zvrsti nasilnega medosebnega odnosa v delovnem in zasebnem okolju, ki ima lahko zelo prikrite manifestacije z manipulativnimi odzivi in dolgoročnimi posledicami izpostavljenosti žrtve nezdravemu okolju.
Program interaktivne delavnice:
1. sklop: Medosebni odnos – je res vse v redu (prikriti sprožilci in namigi)?
2. sklop: Kako razlikujemo konflikten in nasilen odnos?
3. sklop: Odnos in komunikacija s “težavnim” sogovornikom
4. sklop: Prepoznavanje zastrupljenega/škodljivega okolja
5. sklop: Vrste toksičnih ljudi in njihove značilnosti (vedenje, čustvovanje)
6. sklop: Zdaj ali nikoli! Rešitve se predstavijo – skrita moč besede in krepitev osebne svobode.
Udeleženci bodo na praktičnih primerih spoznali in usvojili:
- v čem se razlikujeta zdrav in zastrupljen/toksičen odnos,
- kako se postopoma ustvarjajo temelji, ki pogojujejo nezdrave oblike odnosa (vloga osebnostne strukture, vzorcev iz otroštva, okolja),
- kako prepoznati vrste toksičnih sogovornikov (značilni vzorci vedenja),
- kako se učinkovito zaščititi pred zastrupljenimi odnosi, ki škodujejo zdravju in slabijo zdravo samopodobo (osebna odločitev, samozaupanje, tehnike samopomoči), in kako se od njih ograditi.
Stopite z nami v stik in naročite izobraževalno srečanje za vaš kolektiv!
- Trajanje: 3 ure
- Kje in kdaj? V vašem podjetju, ko vam ustreza ali online!
Izobraževanje za vaš kolektiv je na voljo tudi v obliki krajšega spletnega predavanja.